Naujienos

„Pink Floyd“ reiškią paramą Ukrainai. Po trisdešimt metų tylos pristato naują kūrinį

today2022-04-08 5425 17 4

Background
share close

Po trisdešimt metų tylos „Pink Floyd” kartu su ukrainiečių žvaigžde Andryi Khlyvnyuk išleido bendrą kūrinį „Hey Hey Rise Up“.  Taip grupė siekia surinkti lėšų ir  padėti Rusijos agresiją patiriantiems Ukrainos žmonėms.

„Pink Floyd“didžiulį įspūdį padarė  ukrainiečių grupės „Boombox“ vokalisto Andriy Khlyvnyuk instagramo vaizdo įrašas, kuriame dainininkas Kyjivo Sofijos aikštėje dainuoja ukrainiečių patriotinę dainą „Oi u Luzi Chervona Kalyna“. Šią dainą kompozitorius Stepan Charnetsky parašė per Pirmąjį pasaulinį karą 1914 m. Ukrainos armijos Sicho šaulių garbei ir atminimui. Pamatę šį vaizdo įrašą  „Pink Floyd“ susisiekė su  A. Khlyvnyuk ir pasiūlė bendrą projektą. Rusijos kariuomenei  vasario 24 d. įsiveržus  į Ukrainą, Andriy Khlyvnyuk  nutraukė savo muzikinį turą JAV ir grįžo ginti tėvynės.

Kūrinyje „Hey Hey Rise Up“ panaudotas dainininko A. Khlyvnyuk vokalas iš jo instagramo įrašo. Vaizdo klipo autorius  – režisierius Matas Whitecrossas. Kadruose išvysite ne tik grojančius „Pink Floyd“ narius, bet ir karo vaizdus iš Ukrainos – nuo sprogimų, sugriautų namų, šalį paliekančių gyventojų iki išsiskiriančių šeimų ir miesto simbolių.

„Pink Floyd“ gitaristo Davido Gilmouro marti yra ukrainietė, kuri jau ne kartą išreiškė palaikymą Ukrainai. Kūriniu „Hey Hey Rise Up“ grupė  siekia skleisti žinią apie žiaurius karo veiksmus taikioje šalyje ir rinkti paramą.

„Mes, kaip ir daugelis kitų, jautėme įniršį ir nusivylimą dėl šio bjauraus poelgio, kai į nepriklausomą ir taikią demokratinę šalį įsiveržė ir jos žmones ėmė žudyti viena didžiausių pasaulio jėgų. Tikiuosi, kad ši daina sulauks plataus palaikymo ir sklaidos. Norime surinkti lėšų šaliai paremti ir išreikšti moralinį palaikymą, norime parodyti, kad ne tik mes, bet ir didžioji pasaulio dalis smerkia supervalstybės įsiveržimą į nepriklausomą demokratinę šalį Ukrainą“, – sakė D. Gilmouras.

http://pinkfloyd.lnk.to/HeyHeyRiseUp

Written by: Viktorija

Rate it

Ankstesni straipsniai

Naujienos

V. Zelenskis „Grammy” apdovonojimų metu: palaikykite mus visais įmanomais būdais. Tik ne tyla

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį vykusių „Grammy“ apdovanojimų metu kreipėsi į muzikos pasaulį ir paragino palaikyti jo šalį.  V. Zelenskio vaizdo įrašas buvo parodytas prieš dainininko Johno Legendo pasirodymą, per kurį jis atliko dainą „Free“ kartu su ukrainiete dainininke Mika Newton, muzikante Siuzanna Iglidan ir poete Liuba Jakimčuk. „Karas. Kas galėtų būti didesnė priešingybė muzikai. Sugriautų miestų ir nužudytų žmonių tyla“, – sakė V. Zelenskis. „Mūsų vaikai piešia skriejančias raketas, […]

today2022-04-04 143 2


Electro Music Newsletter

Don't miss a beat

Sign up for the latest electronic news and special deals

EMAIL ADDRESS*

[contact-form-7 404 "Nerasta"]

By signing up, you understand and agree that your data will be collected and used subject to our Privacy Policy and Terms of Use.

MŪSŲ DAŽNIAI

MŪSŲ DAŽNIAI

0%