Naujienos

Karo dienoraštis. Dmytro Levus: 4 Rusijos invazijos į Ukrainą diena

today2022-02-27 102 1

Background
share close

Sveiki, brangūs lietuviai, mieli kitų Baltijos šalių ir Europos žmonės. Mano vardas Dmytro Levus, gyvenu Ukrainos sostinėje Kijive – mieste, kurį šiuo metu puola Rusijos kariuomenė. Kaip žinia, prieš tris dienas Rusija pradėjo visavertį karą prieš Ukrainą, panaudodama orlaivius, balistines ir sparnuotąsias raketas bei karines jūrų pajėgas. Rusijos kariai įsiveržė iš pietų iš okupuoto Krymo, 2014 metais užimtos Donbaso dalies, iš rytų ir šiaurės per valstybės sieną ir per sieną su Baltarusija, o diversantai – iš Padnestrės.

Nesigilinsiu į karinių operacijų eigą ir rusų nuostolius, tačiau pasakysiu, kad jie neteko daugiau kaip 3000 vyrų, paėmė 200 belaisvių, 16 lėktuvų, 18 sraigtasparnių, 102 tankus, 540 minosvaidžių, 20 automobilių, vieną buksyrą. Nors Rusija tvirtino, kad nuostolių nepatyrė, tačiau Ukraina, atstovaujama ministro pirmininko pavaduotojos reintegracijos reikalams Irinos Vereščiuk, kreipėsi į Tarptautinį Raudonąjį kryžių, prašydama padėti organizuoti okupantų palaikų eksportą į Rusiją.

Ukrainoje sukurti informaciniai ištekliai, leidžiantys artimiesiems sužinoti apie karių likimą. Maskvos planas buvo „blitzkrieg” (vok. žaibiškas karas). Jis neišėjo. Rusijos tikslai yra aiškūs, juos suformulavo Putinas, Ukraina turi atsisakyti savo suvereniteto. Maskva nori pasodinti savo vyriausybę ir pašalinti Ukrainos vadovybę. Kai V. Putinas kreipėsi į Ukrainos kariuomenę, kad ši perimtų valdžią, į Kijevo centrą įsiveržė ukrainietiškomis uniformomis apsirengę teroristai, kad pavaizduotų tuos pačius „raginimams paklūstančius” kariškius… Dabar Kijeve nuo vasario 26 d. 17 val. iki vasario 28 d. 8 val. ryto galioja komendanto valanda. Nes miestą šturmuoja ne tik reguliarūs rusų daliniai, bet ir diversantai. Vis dėlto aktyvus ir veiksmingas Ukrainos pasipriešinimas lemia sėkmę.

Rusija bus atjungta nuo SWIFT mokėjimų sistemos, o tai labai apsunkins gyvenimą. Tai Rusijos veiksmų ir Ukrainos užsienio reikalų ministerijos komandos darbo rezultatas. Juk ne paslaptis, kad net ir dabartinėmis aplinkybėmis buvo keletas šalių, kurios nenorėjo gadinti santykių su Maskva. Ir mūsų diplomatams pavyko pakeisti jų nuomonę. Rusija paskleidė melagingą informaciją, kad Ukraina atsisakė derėtis, nors V. Putinas davė nurodymą sustabdyti karinius veiksmus. Tai netiesa. Rusai visą laiką stengėsi žengti į priekį. O pasiūlymą dėl derybų, nors ir signalizuojantį apie Ukrainos kompromiso dėl Ukrainos neutralaus statuso galimybę, pateikė V. Zelenskis.

Maskvai nereikia realių derybų su Kijevu, jei iš pat pradžių nebus priimtos jos sąlygos dėl Ukrainos suvereniteto atsisakymo. Ukraina negali sutikti su Baltarusijos tarpininkavimu tokiose derybose, kurių reikalauja Maskva, kaip šiandien kreipdamasis į baltarusius sakė prezidentas V. Zelenskis, nes suteikdama savo teritoriją agresijai prieš Ukrainą Baltarusija prarado neutralumo statusą ir veikia pagal Maskvos nurodymus. Patys baltarusiai turi nuspręsti savo likimą. Tačiau invazija artėja iš Baltarusijos – iš jos oro erdvės šiandien Tu-22 bombonešis paleido raketą, kurią numušė Ukrainos priešlėktuvinė gynyba. Šiandien V. Zelenskis taip pat kreipėsi į užsienio šalių piliečius prašydamas padėti Ukrainai apginti jos nepriklausomybę. Bus įsteigtas Tarptautinis teritorinės gynybos legionas. Prisiminus, kad Ičkerijos lyderis tremtyje Achmedas Zakajevas taip pat pasisakė už Ukrainą ir pasiūlė tremtyje gyvenančių čečėnų kovotojų pagalbą, galima daryti išvadą – naujoji realybė Rusijos Federacijos netoli.

Ačiū visiems.

Written by: Viktorija

Rate it

Ankstesni straipsniai

Naujienos

Smart waste

Vietos, regioninės ir nacionalinės valdžios institucijos deda daug pastangų, kad tvarkytų atliekas vis tvariau ir įgyvendintų visapusišką ir žiedinį požiūrį. Jos svarsto naujus metodus ir technologijas, kaip mažinti, pakartotinai naudoti, perdirbti ir utilizuoti atliekas. Jos stengiasi jas pritaikyti prie visapusiško ir žiedinio požiūrio. SMART WASTE nori tobulinti viešosios politikos priemones, remiančias inovacijas atliekų tvarkymo procedūrose. Galutinis rezultatas? Išmanesnis, veiksmingesnis, tvaresnis ir ekonomiškesnis atliekų tvarkymas, naudingas visoms teritorinėms suinteresuotosioms šalims. Tačiau […]

today2021-12-20 23


Electro Music Newsletter

Don't miss a beat

Sign up for the latest electronic news and special deals

EMAIL ADDRESS*

[contact-form-7 404 "Nerasta"]

By signing up, you understand and agree that your data will be collected and used subject to our Privacy Policy and Terms of Use.

MŪSŲ DAŽNIAI

MŪSŲ DAŽNIAI

0%