Naujienos

Politologas Dmytro Levus: iš okupuotų Ukrainos sričių rusai pavogė tiek daug maisto, kad kai kuriose gyvenvietėse prasidėjo badas

today2022-04-29 368

Background
share close

Šešiasdešimt ketvirtą dieną Ukraina gyvena didžiuliame kare. Ją užpuolė Rusija. Jei prieš aštuonerius metus, Rusijai okupavus Krymą ir dalį Donbaso, karas galėjo atrodyti kažkuo tolimas, tai dabar jis iškart atėjo į kiekvienus ukrainiečių namus, į kiekvieną šeimą, į visą teritoriją. Ir nužudė iliuziją, kurią daugelis vis dar turėjo, kad su Rusija „galima susitarti“.

Negalima, nes agresorius parodė, kad jam reikia visos Ukrainos. Be ukrainiečių, kurie arba turi tapti lojaliais rusais Maskvai be jokios savimonės, arba išnykti. Tai paaiškina okupanto brutalumą okupuotose teritorijose, sąmoningi ukrainiečiai naikinami, o tie, kurie lieka gyvi, įbauginami, kad taptų pakantūs ir pasirengę priimti „rusų pasaulio” nuodus į savo sielas.

Teroras yra ir tikslinis, ir nesistemingas. Chersono srityje rusų okupantai grobia antiteroristinės operacijos veteranus, buvusius kariškius ir policijos pareigūnus, aktyvistus.

Paprasti ūkininkai yra terorizuojami. Chersono kardomojo kalinimo centre yra daugiau nei 300 žmonių. Bolšaja Lepetikhoje buvo įkurta Rosguard filtravimo stovykla, kur vyksta kankinimai ir netinkamas elgesys. Šimtai žmonių buvo išvežti į Krymo kalėjimus. Rusijos specialiosios tarnybos neslepia, kad paprasti žmonės, paimti į nelaisvę vien dėl to, kad yra ukrainiečiai ir vertinami kaip mainų fondas, padedantis ištraukti savo karius iš Ukrainos nelaisvės. Įprasta teroristų taktika. Nėra ko stebėtis. Rusija yra teroristinė valstybė. Okupantai nesupranta, kad Ukraina – visai kita šalis, o ukrainiečiai – kitokio mentaliteto tauta nei rusai.

Rusai netiki horizontaliais ryšiais, todėl visus protestus okupuotose teritorijose jiems gali kurstyti tik Ukrainos specialiosios tarnybos, kaip ir Rusijos Federacijoje. Žmonės, kurie ragina atsisakyti vadinamosios humanitarinės pagalbos iš okupanto, dabar laikomi tokiais agentais. Jo išdavimas yra tradicinis Rusijos saugumo tarnyboms būdingas būdas bendradarbiauti su okupaciniu režimu. Laipsniško įsitraukimo metodas. Ją gavę asmenys yra registruojami, jie privalo teikti paslaugas gyventojams ir palaipsniui įtraukiami į bendradarbiavimą su administracija. Tačiau okupantai negali pasiekti masinio bendradarbiavimo su ukrainiečiais ir lojalumo. Dar vakar Chersone vyko protesto mitingas su Ukrainos vėliavomis, prieš kurį rusai panaudojo apsvaiginimo granatas ir dujas. Okupuotose teritorijose pasipriešinimas vyksta įvairiomis formomis, įskaitant ginkluotą pasipriešinimą. Ukrainos ginkluotosios pajėgos planuoja išlaisvinti visą šalį. Vakar, po sprogimų Chersono televizijos bokšte, okupanto televizijos kanalai nustojo transliuoti daugelyje miesto rajonų. Okupantai plėšia Ukrainą. Vakar vadinamoji Krasnojarsko krašto įstatymų leidžiamoji asamblėja (tai yra Rusijos Federacijoje, Sibire) priėmė rezoliuciją dėl būtinybės perimti grūdų perteklių Rusijos užimtų Ukrainos regionų teritorijose, aiškindama tai sankcijų sukeltomis maisto problemomis. Dabar šio dokumento svetainėje nėra, buvo paskelbta, kad svetainė buvo nulaužta, o dokumentas suklastotas.

Tačiau esmė ta, kad Rusija iš tikrųjų apiplėšinėja Ukrainą. Grūdai iš Chersono regiono tikrai eksportuojami. Prasidėjo grūdų elevatorių plėšimas. Į žmones, kurie bando tam pasipriešinti arba tiesiog fotografuoja išmaniaisiais telefonais, šaudoma. Iš okupuotų Chersono ir Zaporožės sričių dalių į Rusijos Federaciją išvežta tiek daug maisto, kad yra gyvenviečių, kuriose prasidėjo badas.

Vienas iš galimų Rusijos Federacijos variantų – prijungti Ukrainos Chersono sritį prie Rusijos Federacijos naujai suformuotoje Tavriškių federalinėje apygardoje su Krymu. Kremlius tiki, kad tokiu būdu įtvirtins savo laimėjimus. Naivūs ir niekingi žmonės, gyvenantys net ne XIX, o XVI amžiuje. Pasaulis yra kitoks. Taip pat bus įsteigtas atskiras tribunolas dėl Rusijos nusikaltimų Ukrainoje. Tai jau nesustabdomas procesas. Taip jau nusprendė net Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja. Kanados parlamentas taip pat pripažino Rusijos Federacijos veiksmus Ukrainoje genocidu. JAV valstybės sekretorius Blinkenas kalba apie galimybę pripažinti Rusiją teroristine šalimi. Kaip kitaip elgtis su šalimi, dėl kurios veiksmų jau gauta šešiolika tūkstančių pranešimų apie dingusius giminaičius?

Pasaulis ir toliau padeda Ukrainai. Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms, kurios yra Ukrainos nepriklausomybės ir ukrainiečių gyvybių garantas, ir toliau teikiama pagalba ginklais. Pavyzdžiui, Ukrainos kariuomenė parodė artileriją ir šarvuočius iš Australijos. Tačiau ne tik karinėje srityje. Europos Sąjunga ir Didžioji Britanija nusprendė vieneriems metams sustabdyti visus importo muitus Ukrainos eksportui. Tai didžiulė parama mūsų ekonomikai, kuri dėl karo patyrė nuostolių. Kaip sakė Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorė Liz Truss, „Tai visuotinis karas, nes Ukrainos pergalė mums visiems yra strateginė būtinybė. Turime panaudoti visus turimus ekonominius svertus, kad išstumtume Rusiją iš Vakarų rinkų. Prezidentui V. Putinui turėtų būti atimta galimybė skelbti pergalę Ukrainoje ir „panaudoti šį karą kaip katalizatorių naujai pasaulio tvarkai sukurti”. Būtent to Putinas ir siekia. Sugriautame Mariupolyje rengiamas „spaudos turas”, kurio dalyviams bus rodomi specialiai apmokyti provokatoriai, pasakojantys istorijas apie „Ukrainos nacių žiaurumus ir naikinimą”. V. Putinas bando sau pritaikyti realybę, kad melas užgožtų tai, kas vyksta. Tačiau, matyt, jis supranta, kad tai neveikia labai gerai. Todėl jis atvirai, asmeniškai gąsdina branduoliniais ginklais. Energodare yra Rusijos kontroliuojama atominė elektrinė. Virš jo skraido Rusijos sparnuotosios raketos. Tačiau šantažas neišnyks. Prezidentas V. Zelenskis sakė: „Nuo 1986 m. nė viena pasaulio valstybė nesukėlė tokios didžiulės grėsmės branduoliniam saugumui, kokią sukėlė Rusija savo agresija prieš Ukrainą. Tikimės visapusiškos TATENA ir visos tarptautinės bendruomenės paramos. Niekas neturi teisės branduolinės energijos paversti ginklu ir šantažuoti pasaulį branduoliniais ginklais. Taigi mes stovėsime. Ir mes laimėsime kartu. Dėkojame už pagalbą. Šlovė Ukrainai!

Written by: Viktorija

Rate it

Ankstesni straipsniai

Skaitmeninė savaitė

Skaitmeninė savaitė

Skaitmeninė savaitė 2021. Skaitmeninė visuomenė – kvietimas augti. Skaitmeninė savaitė 2021. Darbo vietų transformacija. Skaitmeninė savaitė 2021. Debesų kompiuterija. Skaitmeninė savaitė 2021. Kaip (iš)GYVENTI tarp ekranų? Skaitmenine savaite 2021 Finansinis saugumas internete

today2022-04-20 308


Electro Music Newsletter

Don't miss a beat

Sign up for the latest electronic news and special deals

EMAIL ADDRESS*

[contact-form-7 404 "Nerasta"]

By signing up, you understand and agree that your data will be collected and used subject to our Privacy Policy and Terms of Use.

MŪSŲ DAŽNIAI

MŪSŲ DAŽNIAI

0%