ExtraFM

All the best hits

Dabar groja

Daina

Atlikėjas

Background

Tėvai kritikavo hobį, bet galiausiai iš to pradėjo uždirbti

Written by on 2019 kovo 21

Benui dabar jau 21-eri metai, tačiau jis gali pasigirti, kad 6 metus iš dalies save išlaiko pats bei sugeba gauti nuolatines pajamas. Vaikinas užsidirba iš savo aistros – kompiuterinių žaidimų.

Plačiau apie tai siūlome skaityti šiame straipsnyje.

Žaidžia nuo 10-ies

Benas pripažįsta, jog jį visuomet traukė kompiuteris ir žaidimai. Aktyviau jis žaidžia nuo 10-ies metų. Tiesa, gilioje vaikystėje praleidžiamas laikas prie kompiuterio buvo kiek ribojamas.

„Turime namuose kompiuterį nuo tada, kai man buvo 9 metai. Pradžioje manęs apskritai neleisdavo, vėliau galėdavau pasėdėti po valandą per dieną. Dar tuomet neturėjome ir interneto, tai tėvų išsiprašiau, kad leistų įsirašyti futbolo žaidimą. Jis buvo paprastas, bet man ta valanda būdavo pats geriausias dienos laikas“, – su šypsena netolimą praeitį prisimena Benas.

Vėliau vaiko namuose atsirado internetas, o tai išplėtė žaidimų galimybes: „Žaisdavau ir tuos paprastus žaidimus „Miniclip“ platformoje, tačiau turėjau galimybę ir atsisiųsti žaidimus. Aš pats lankiau krepšinį, tai man visuomet norėjosi žaisti NBA. Tai ir įsirašiau „NBA live“ serijos žaidimą, o nuo to viskas realiai ir prasidėjo“.

Žaisdavo vis daugiau

Augant vaikui buvo leidžiama prie kompiuterio praleisti vis daugiau laiko, kol galiausiai tėvai jo neberibojo. Benas teigė, kad kompiuteris jam ir papildoma mokymosi priemonė, bet išties daug laiko praleisdavo žaisdamas įvairius sporto žaidimus.

Tėvai į tai žiūrėjo gana įtariai, bet kalbėdami su sūnaus draugų tėvais sužinojo, kad tuo pačiu užsiima tiesiog visi vaikai, todėl Beno nebestabdė.

„Aš žaidžiau vis daugiau ir mačiau, kad išmanau žaidimus, galiu mokyti ir kitus. Žinoma, nebuvau tas kuris sėdi naktimis ar eina į vadinamąsias kompiuterines, bet tikrai turėjau hobį kuris man tiko ir patiko“, – pasakojo Benas.

Pradėjo dėti įrašus į „Youtube“

Benas vis daugiau laiko praleido ne tik žaisdamas, bet ir internete. Jis forumuose diskutuodavo apie žaidimus, o galiausiai nusprendė atidaryti savo „Youtube“ kanalą. Ten paauglys talpino savo žaidimų įrašus.

„Skaičiau internete, kad užsienyje tai yra populiari praktika. O pats jaučiausi tvirtas tame ką darau. Tuo metu aktyviai žaidžiau FIFA žaidimą, todėl nusprendžiau dėti savo epizodų santrumpas į „Youtube“. Siūlau prieš įdedant mačą draugams teikti mano mačų lažybų prognozes ir panašiai.

Jei atvirai tai tikėjausi, kad pažiūrės keli mano draugai ir pats turėsiu atminčiai. Kažkokių lūkesčių ar tikslų iš to aš sau tikrai nekėliau, tačiau iškart atsirado visai didelis sekėjų būrys. Tas tikrai džiugino ir motyvavo toliau tą daryti“, – pasakojo jaunuolis.

Sulaukė pasiūlymo dirbti

Sykį prisijungęs prie „Youtube“ paraiškos Benas pamatė žaidimų kūrėjų laišką. Pirma mintis vaikinui nieko gero nežadėjo – jis galvojo, jog pažeidė kokį nors įstatymą talpindamas žaidimų medžiagą ir vylėsi, kad nereikėtų mokėti baudos.

Tiesa, pats laiško turinys pasirodė kur kas malonesnis. FIFA žaidimo kūrėjai į jo veiklą žvelgė kaip į papildomą teigiamą reklamą žaidimams, todėl pasiūlė bendradarbiauti.

Tuo metu jokių pajamų neturintis Benas, toliau talpinti video už 400 svaro per mėnesį sutiko net nedvejodamas. Pasak jo, tuo metu jam tai atrodė tiesiog kosminė suma.

„Įsivaizduokite, buvau daugiausiai turėjęs santaupų gal 500 litų ir staiga man pasiūlo 400 svarų per mėnesį. Kiek čia gaunasi? Nepamenu koks buvo svaro kursas, bet man tai buvo kosminiai pinigai. Nelabai kur turėjau ir jų leisti, todėl dalį atiduodavau tėvams. Tai išties pakeitė ir jų požiūrį“, – pasakojo Benas.

Dirba iki šiol, bet vis tiek laiko hobiu

Kaip minėjome dabar Benui jau 21-eri metai, tačiau savo veiklos jis nėra atsisakęs. Benas studijuoja Vilniaus universitete, bet turėdamas laisvo laiko vis tiek žaidžia kompiuteriu.

„Daug kas galvojo, kad su tuo ir siesiu savo gyvenimą, bet ne. Studijuoju biologiją, šis dalykas man patinka, aišku, kažkiek praverčia ir kompiuterinės žinios, bet sakykim tapti tiesiog profesionaliu kompiuterinių žaidimu žaidėju nenorėjau.

Dirbu su žaidimų kūrėjais iki dabar, mano atlyginimas yra ūgtelėjęs ir kaip studentas manau, kad turiu labai gerą pajamų šaltinį. Visiems patarčiau pamėginti įdarbinti savo hobius, realiai mano pavyzdys parodo, kad žinios ir įdirbis yra naudingi visose srityse, kad ir kokia ji bebūtų“, – pokalbį baigė Benas.