Eteryje:

Title

Artist

Background

Perkamiausi visų laikų muzikos albumai

Written by on 2021 30 gruodžio

Pasaulines muzikos žvaigždes kasdien klauso milijonai žmonių. Dabar dažniausiai tą darome internetu, taip pat perkame dainas į savo išmaniuosius įrenginius, tačiau juk dar santykinai neseniai tokių galimybių tiesiog nebuvo. Tuomet reikėdavo pirkti muzikinius albumus, kurie šių dienų Lietuvoje aktualūs tiek pat, kiek nemokami lošimų automatai internete.

Šiame tekste truputį plačiau pakalbėsime ir išvardinsime perkamiausius visų laikų muzikinius albumus.

Pirmoje vietoje – muzikos karalius. Pagal parduotų albumų skaičių lygių neturi legendinio Michaelo Jacksono albumas „Thriller“. Jis buvo išleistas 1982-aisias metais, o visame pasaulyje buvo parduota daugiau nei 100 milijonų šio albumo egzempliorių. Pasak rinkodaros specialistų, albumo sėkmę iš esmės nulėmė agresyvi reklama. Metai prieš albumo išleidimą atsirado garsusis MTV kanalas. Tuo pasinaudojo M. Jacksono prodiuseriai – net septynios iš dešimties albumo dainų tapo singlais, joms buvo sukurti vaizdo klipai, kuriuos labai aktyviai transliavo būtent MTV.

Pink Floyd tenka tenkintis antrąją vietą. Iki M. Jacksono eros, kurį laiką daugiausiai buvo parduota garsiosios Pink Floyd grupės albumo „The Dark Side of the Moon“ plokštelių. Šis albumas buvo išleistas 1973-aisiais metais ir buvo parduota daugiau nei 50 mln. vienetų. Pats albumas tarytum padalino visą grupės karjerą į dvi dalis. Savo gyvavimo pradžioje Pink Floyd buvo pamėgta tik vieno Londono naktinio klubo lankytojų, tačiau vėliau gerokai labiau subrendusi. Albumo dainose susijungia pirmasis ir antrasis etapas.

Užkietėję rokeriai užėmė trečią vietą. Taip, be jokios abejonės čia kalbame apie legendinę AC/DC ir jų albumą „Back“, kuris pasirodė 1980-aisias metais. Šio albumo buvo parduota 49 mln. vienetų. Ši grupė visą karjerą susilaukdavo gana daug kritikos, tačiau patys grupės nariai visuomet pabrėžė, kad jiems visiškai nesvarbu kas apie juos kalbama ar rašoma. Kaip sako kritikai, tai ir lėmė tokią grupės sėkmę, kadangi žmonės visuomet mėgo tuos, kurie eina prieš sistemą. Juk tą daryti giliai širdyje norime kiekvienas, tačiau ne visuomet išdrįstame.

Ketvirtoji vieta grąžina mus į 70-uosius. 1971-aisias metais legendinė grupė Led Zeppelin išleido albumą „led Zeppelin IV“, kurio buvo parduota 37 mln. egzempliorių. Iš esmės šio albumo išleidimas parodė, kokia produktyvi kai kuriais atvejais gali būti išsakytos pastabos. Šis albumas buvo įrašytas per labai trumpą laiką ir iškart buvo planuojama jį pardavinėti, bet reikalus gerokai pristabdė muzikos kritikai, kurie paklausę dainas, teigė, jog ši muzika yra visiškai neįdomi. Grupė netgi buvo kaltinama plagijavimu. Tai gerokai įžeidė grupės narius, jie gerą pusmetį tobulino albumą įrašų studijose, o galiausiai išleido albumą, ant kurio viršelio nebuvo ne tik grupės, bet ir albumo pavadinimo. Tuomet grupės atstovai teigė, jog svarbiausia yra ne žodžiai, o pati muzika ir jie buvo stulbinančiai teisūs.