ExtraFM

All the best hits

Dabar groja

Daina

Atlikėjas

Background

„MoQ“ mobiliųjų mokėjimų platforma – tereikia draugo telefono numerio ir gali gauti arba nusiųsti pinigų

Written by on 2018 balandžio 2

Dienos šviesą antradienį išvydo trijų didžiausių mobiliojo ryšio operatorių sukurta mobiliųjų mokėjimų platforma „MoQ“. Per pirmąsias 24 valandas iš „Google Play“ ir „App Store“ programėlės betą versiją atsisiuntė beveik 6000 išmaniųjų telefonų naudotojų, o bendras programėlės naudotojų skaičius pasiekė beveik 8000 – skaičiuojant ir bandymų laikotarpiu prisijungusius vartotojus.

„Rezultatas įkvepia, tačiau puikiai suprantame, kad tai tik kelio pradžia, todėl, pasidžiaugę su komanda, kimbame toliau į darbus. Priešakyje – nauji programėlės funkcionalumai, nauji ir patogūs atsiskaitymo būdai bei mokėjimų telefonu fizinėse vietose plėtra. Artimiausiais mėnesiais mokėjimai telefonu žengs į gerai žinomas tinklines prekybos ir maitinimo vietas bei toliau plėsis po Lietuvą. Skatiname prekybininkus ir paslaugų teikėjus būti atviriems inovacijoms ir suteikti galimybę klientams sumokėti išmaniuoju telefonu”, – sako UAB „Mobilieji mokėjimai“ vadovė Monika Rimkūnaitė-Bložė.

„MoQ beta“ gimimo dieną programėlės naudotojai aktyviai išbandė tarpusavio pervedimų funkciją. „MoQ“ vartotojai naują mokėjimo būdą bandė ir fizinėse prekybos vietose – daugiausia kavinėse ir restoranuose Vilniuje –  ir interneto parduotuvėse. Ten atsiskaitymo sumos varijavo nuo keliolikos iki kelių šimtų eurų. Telefonu apmokėtos vidutinės 14 Eur sąskaitos.

Turintieji „MoQ beta“ gali atsiskaityti daugiau nei 90 proc. lietuviškų parduotuvių internete. „MoQ“ platforma taip pat integruota didžiausių rinkos dalyvių „Pigu.lt“, „Senukai.lt“, „Varle.lt“ parduotuvėse. Patogesnį atsiskaitymo būdą vakar šiose parduotuvėse išbandė pirmieji „MoQ“ naudotojai.
„Užsienio patirtis rodo, kad mobilūs mokėjimai didina vartotojų aktyvumą perkant internete. Tai suprantama, nes mokėjimai telefonu intuityvūs, o pats mokėjimas savo eiga ir greičiu primena fotografavimą telefonu“, – pažymi M. Rimkūnaitė-Bložė.

Fizinių atsiskaitymų vietų skaičius kryptingai auginamas. Po pirmosios dienos prie ‚MoQ“ prisijungė restoranų tinklas „Jurgis ir Drakonas“, kuris telefonu atsiskaitančių lankytojų jau laukia nuo šiandien. Visos atsiskaitymo vietos, kurių baze tapo Vilniaus centre esančios kavinės ir restoranai, pažymėtos „MoQ“ logotipu, jų žemėlapį galima rasti čia.

Šiame etape programėlę gali atsisiųsti 30 000 vartotojų. Sprendimą riboti vartotojų skaičių lėmė siekis platformos apkrovimą didinti nuosekliai, išvengiant sisteminių šokų. Plečiantis atsiskaitymo vietų tinklui ir įsitikinus, kad platforma veikia stabiliai, programėlę galės atsisiųsti vis daugiau vartotojų.