Naujienos

Karo dienoraštis. Politologas Dmytro Levus: 54 Rusijos invazijos į Ukrainą diena

today2022-04-19 725 2

Background
share close

Nuotr. Ukraine UA

Sveiki, brangūs lietuviai ir kitų Europos šalių piliečiai. Aš esu Dmytro Levus iš Kijivo. Mano šalyje jau penkiasdešimt ketvirtą dieną vyksta karas, atspindintis Rusijos invaziją. Šio karo tikslus Rusija nubrėžė jau seniai. Jie nenori, kad Ukraina ir ukrainiečiai apskritai egzistuotų. Jų nuomone, ukrainiečiai turėtų būti prijungti prie rusų, o tie, kurie su tuo nesutinka, turėtų išnykti. Rusijos taikomus metodus Ukrainoje pasaulis pamatė po to, kai Ukrainos ginkluotosios pajėgos išstūmė rusų kariuomenę iš Bučos, Borodiankos ir Irpinės. Rusija vykdo genocidą Ukrainoje.

Vienintelis dalykas, kuris gali tai sutrukdyti – mūsų pasipriešinimas su Jūsų parama.  Suprantame, kad Ukrainos apetitas neapsiriboja ties Ukraina. Kaip rodo Ukrainos okupuotų teritorijų pavyzdys, jei pasiseks, norima atgaivinti komunistinio laikotarpio praktikas. Tai ne tik masinis teroras, bet ir trėmimai bei asimiliacija, gerai žinomi Baltijos šalyse nuo sovietmečio. Iki šiol dėl karinių veiksmų iš Ukrainos į Rusijos Federaciją prievarta išvežta daugiau kaip aštuoni šimtai tūkstančių Ukrainos piliečių. Iš pradžių jie vedami per filtravimo stovyklas okupuotame Donbase, vežami į stovyklas Rusijoje, išsklaidomi po visą agresoriaus šalį, iš jų gali būti atimami ukrainietiški dokumentai ir išduodami rusiški.

Jie planuoja mūsų žmonėmis, vėl apgyvendinti savo nuskurdusius regionus. Su šiais žmonėmis, kuriuos rusų okupantai prievarta ištrėmė iš jų žemės ir sugriovė visą jų dorą gyvenimą, nuolat agresyviai elgiamasi, raginant juos būti dėkingais už išgelbėjimą.

Rusų arogancija neturi ribų. Visi šie pseudosavanoriai su trispalvėmis ir apgailėtina svastikos parodija Z raidės pavidalu Ukrainos ir Rusijos pasienyje, maitinantys pabėgėlius, išvežtus iš Rusijos bombarduojamo Mariupolio, mano, kad Rusija turi teisę pulti ir žudyti, o žmonės tose vietose, kur atvyko rusai, neturi jokių teisių. Jie turi būti tik dėkingi, kad liko gyvi. Jiems draudžiama kalbėti apie Rusijos vykdomus gyvenamųjų rajonų bombardavimus ir filmuoti Rusijos kariuomenės veiksmus. Kargo kultas (pagal visuot. liet. enciklopediją – kulto sekėjai laukia naujos tvarkos arba vadinamojo Rojaus žemėje) naudojantis Europos savanorystės ir pagalbos vardu. Tarsi kokia „daktarė Liza” (pseudosavanorė, buvusi Rusijos politikos dalis, grobusi ukrainiečių vaikus iš okupuotos Ukrainos teritorijos), sekanti Rusijos žudikų armija ir apsimetanti susirūpinusia, kad pasaulis pernelyg neišsigąstų žvėriškos Kremliaus šypsenos. Kargo kultas taip pat palaikomas Rusijos pseudoopozicijos, pavyzdžiui, muzikanto ir praeities stabo Ševčiuko, parašiusio dainą „Dr. Lisa”, ši karikatūra dabar labai reikalinga ir aktyviai naudojama kalbant apie Kremlių.

Okupuotose teritorijose tęsiasi naujos humanitarinės tvarkos formavimas.Iš mokyklų konfiskuojamos knygos. Okupuotose Chersono ir Zaporožės regionų dalyse iš mokyklų konfiskuojami visi vadovėliai. Okupantai teigia, kad visi mokytojai bus išvežti perkvalifikuoti į okupuotą Krymą, kad nuo rugsėjo 1 dienos pradėtų dėstyti rusakalbėse mokyklose. Ar Ukrainos valstybėje, Ukrainos mokyklose, vietovėse, kur didžioji dauguma žmonių kalba ukrainietiškai, kas nors privers juos kalbėti užsienio kalba? Ar iš Ukrainos ištremti vaikai, nemokantys rusiškai, bus identifikuoti stovyklose, kur bus mokomi priešo kalbos ir priversti pamiršti savąją, kaip teigiama Federacijos tarybos lygmeniu? Pagrobtus ukrainiečių vaikus įvaikins rusų šeimos?

Draugai Rusijos pareigūnai, deputatai, kariuomene, policija, FSB – šie veiksmai yra bendrininkavimas vykdant genocidą, nedidinkite savo kaltės. Jūs jau esate nusikaltėliai ir būsite patraukti atsakomybėn. Ukraina ir pasaulis taip nepaliks. Tą patvirtina daugiau nei dvidešimt tūkstančių negyvų kūnų rusiškomis uniformomis, daugelis jų guli grioviuose ir pelkėse, kur juos ėda šunys, nes jūs tiesiog nenorite jų išsivežti.

Rusai neturėtų net bandyti meluoti ir kaltinti mus savo žmonių genocidu, vykdydami savo sprogdinimų ir šaudymų Mariupolyje aukų ekshumacijas, imituodami tarptautinį tyrimą, kurį atlieka jų įtakos agentai ir korumpuoti marginalūs Vakarų politikai. Tiesa nugalės, kaip buvo, pavyzdžiui, su NKVD surengtais šaudymais Vakarų Ukrainoje, Baltijos šalyse, Vakarų Baltarusijoje 1941 metais ir daugybe kitų. Karas tęsiasi.

Mariupolio gynėjai, kurie šiandien atmetė dar vieną gėdingą Rusijos mėsininkų, tokių kaip sirus žudžusio generolo Dvornikovo, ultimatumą, laikosi. Rimtos kovos Donbase. Vakarykštis Charkovo apšaudymas buvo labai stiprus. Šiandien rusai raketomis atakavo Lvovą, kur žuvo septyni civiliai gyventojai. Stačiatikiai pradėjo Didžiąją savaitę. Didžiąją savaitę ukrainiečių kalba. Tačiau neturime iliuzijų, kad Maskva, skelbianti, kad jos pavyzdinė stačiatikybė yra ištikimiausia ir kanoniškiausia, bent jau sustabdys karo veiksmus. Priešingai, visa mūsų aštuonerių metų karo patirtis rodo, kad tokiais momentais veiksmai suaktyvėja. Nėra krikščioniškos meilės ir tikėjimo. Jų tikroji religija yra pergalė. Ir dėl to, jie nelaimės. Pergalė bus mūsų su jumis. Šlovė Jėzui Kristui!

Written by: Viktorija

Rate it

Ankstesni straipsniai

Naujienos

Ukrainos karo dienoraštis. Politologas Dmytro Levus: 43 Rusijos invazijos į Ukrainą diena

Sveiki iš Ukrainos! Sveiki, mieli lietuviai ir kitų Europos šalių piliečiai. Aš esu Dmytro Levus, gyvenu Ukrainoje, Kijeve. Jau keturiasdešimt tris dienas mano šalis kariauja su Rusija – šalimi, kuri neigia pačią Ukrainos ir ukrainiečių teisę egzistuoti, nes laiko mus savo nuosavybe. Esame jiems pašarų bazė. Mūsų istoriją, kultūrą, ekonomiką jie laiko savo imperijos ištekliais. Šimtus metų. Dabar Rusija paskutinį kartą bando išlaikyti mūsų kontrolę. Paskutinį, nes prieš karą Rusijos […]

today2022-04-08 391 3


Electro Music Newsletter

Don't miss a beat

Sign up for the latest electronic news and special deals

EMAIL ADDRESS*

[contact-form-7 404 "Nerasta"]

By signing up, you understand and agree that your data will be collected and used subject to our Privacy Policy and Terms of Use.

MŪSŲ DAŽNIAI

MŪSŲ DAŽNIAI

0%