ExtraFM

All the best hits

Dabar groja

Daina

Atlikėjas

Background

5 daugiausiai po savo mirties uždirbančios garsenybės

Written by on 2019 balandžio 16

Pačios didžiausios žvaigždės pasaulyje dideles pinigų sumas sugeba generuoti net po savo mirties. Būtent šiame straipsnyje ir supažindinsime jus su daugiausiai uždirbančiomis garsenybėmis, kurios, deja, bet jau yra mirę.

Michaelas Jacksonas – 825 mln. dolerių

2017-ųjų metų duomenimis jau mirusio muzikos karaliaus Michaelo Jacksono metinė turto vertė siekė net 825 milijonus JAV dolerių. Tiesa, įdomu tai, jog didžiąją dalį šio turto sudarė ne pelnas iš išleistų kompaktinių plokštelių ar rengtų koncertų. M. Jacksonas dar 1985-aisiais jis sudarė itin pelningą sutartį su „Sony“, kuri kasmet atlikėjui krovė pasakiškus turtus.

2016-aisiais „Sony“ nusprendė išpirkti dar daugiau teisių į M. Jacksono kūrinius, o tai leido jau mirusiam atlikėjui sugeneruoti tiesiog protu nesuvokiamo dydžio pajamas.

Charlesas Schultzas – 48 mln. dolerių

Jei M. Jacksonas buvo nepralenkiamas muzikos srityje, tai Charlesas Schultzas turėjo atitinkamą rolę komiksų sferoje. Amerikoje žinomas ir itin gerbiamas karikatūrų ir komiksų kūrėjas pasaulį paliko 2000-ųjų vasarį, būdamas 77-erių. Tiesa, nors C. Schultzas ir mirė, jo balansas ir toliau augo – 2016-aisiais jis siekė 48 milijonos dolerių.

Akivaizdu, kad jo kurta „Peanuts“ franšizė ir toliau generuoja labai didelius pinigus. Pagrinde jie susideda iš mokesčių už teises į konkrečius atvaizdus. Be to, 2015-aisiais išėjo filmas „The Peanuts Movie“, kuris taip pat buvo finansiškai sėkmingas.

Nežinote kas toks yra C. Schultzas? Tai tokių personažų kaip Charlie Brownas ir Snoopy kūrėjas.

Elvis Presley – 27 mln. dolerių

Turėjome POP muzikos ir komiksų karalius, o dabar atėjo eilė „Rock‘n‘Roll‘ui“. Taip, supratote teisingai, kalbame apie Elvį Presley. Nors nuo šio muzikos fenomeno mirties praėjo jau beveik 40 metų, bet jo įrašų pardavimai išlieka stabilūs. Žinoma, jaunosios kartos Elvį prisimena vis rečiau, tačiau nepaisant to 2016-aisias jis sugebėjo iš savo vardo uždirbti net 27 mln. dolerių.

Naujausias E. Presley albumas – „If I Can Dream“ yra didžiausių muzikanto hitų ir orkestrinių darbų kratinys. Tai tarsi nieko naujo, bet vis tiek leidžia uždirbti pinigus.

Be to, Elvis vis dar save sėkmingai „parduoda“ ir kitose srityse. Tą labai gerai patvirtina internetinio kazino žaidimas „Elvis“, generuojantis papildomas pajamas.

Bobas Marley – 21 mln. dolerių

Bobas Marley mirė būdamas vos 36-erių, tačiau nepaisant to jis sugebėjo palikti itin ryškų pėdsaką muzikoje, kuris iki šiol neša turtus jo šeimai. Jo albumas „Legacy“ yra vienas iš geriausiai parduodamų albumų muzikos istorijoje. Kasmet parduodama daugiau nei 250 tūkst. plokštelių vienetų. Tačiau B. Marley pėdsakų galima rasti ne tik muzikoje. 2016-aisias jo vardo drabužių linija sugeneravo daugiau nei 20 mln. dolerių pelno.

Davidas Bowie – 10,5 mln. dolerių

Paskutinis šiame penketuke – dar vienas muzikantas Davidas Bowie. Anapilin iškeliavęs 2016-ųjų sausį, jis iškart sukėlė savotišką bombą savo gerbėjų širdyse. Būtent mirties metais jo plokštelių pardavimo pajamos viršijo 10 mln. dolerių.