freepik.com - 2017-03-01 12:37:52

Tikrosios džentelmeno savybės

Riteriškumas šiais laikas dar tikrai netapo atgyvena. Vis labiau į madą grįžta džentelmeniškumo bruožai, apranga ir stilius. Tad kokie gi faktoriai vyrą padaro džentelmenu, ir kaip išmokti šio visiškai nesudėtingo meno, kad parodytum pagarbą ne tik moteriai, bet ir sau. Džentelmenas – tai ne tas vyras kuris visada stovės už savo išrinktąją, bet ir padės tiems, kurie patys apsiginti negali. Pagrindiniai jo principai :

 

1.Prilaikyti duris moteriai. Vyrai visuomet turėtų pasistengti atlikti šį labai svarbų ir minimalų gestą. Taip yra ne todėl, jog moterys silpnos, ir pačios negali to padaryti, tačiau jie parodo , jog vertinate moterį dėl jos moteriškumo ir leidžiate pagelbėti.

2.Būti nuoširdžiu. Tikrasis džentelmenas niekada nemeluoja. Jis tiesiog nesivelia į kalbas dėl asmeniškumų, ir stengiasi likti nuošalyje. Dramos ir apkalbos jam neįdomios.

3.Apginti kitus. Modernios visuomenės džentelmeno bruožas – ištiesti pagalbos ranką tiems, kuriems to reikia. Nesvarbu, ar tai draugiška pagalba, ar savanoriška veikla, tačiau jis visuomet pasirengęs padėti.

4.Leisti moteriai įsikibti į parankę. Atrodo, toks senamadiškas ir niekam neįdomus dalykas. Tačiau tikras vyras niekada neleis savo moteriai eiti vienai. Tai parodo besąlygišką intymumą ir trauką tarp dviejų žmonių, kai jie eina greta vienas kito.

5.Būti punktualiu. Gerai išauklėtas vyras visuomet bus tas, kuris niekada nevėluos. Ar tai verslo susitikimas, ar paprastas pasibuvimas su draugais, jis supranta, jog laikas, svarbus visiems, ir tie kurie vėluoja negerbia kitų žmonių skiriamo laiko jiems.

6.Visada eiti šalia gatvės. Vaikštant šaligatviu, džentelmenas visuomet eis toje pusėje, kurioje yra gatvė vien dėl to, kad šis savisauga jam labai svarbi, ir jis nori užtikrinti, jog jo moteris bus apsaugota nuo bet kokių gresiančių nelaimių.

7.Prisiimtus darbus atlikti pačiam. Tikras džentelmenas visada tesės savo žodį, ir jam paskirtas užduotis atliks laiku, ir neprašys kolegų perimti jo darbus. Kad ir kokia problema jį ištiktų, jis supranta, jog kiti jų tai pat gali turėti, ir papildoma našta jiems nereikalinga.

8.Valgyti tuomet, kai valgo kiti. Džentelmenas kantrus, ir jis niekuomet nepuola prie savo maisto, kai tuo tarpu kiti jo laukiantys draugai godžiai ryja jį akimis.

9.Saugoti paslaptis. Tai – labai svarbi savybė. Net ir prie alaus bokalo džentelmenas nepuls pasakoti žinomų paslapčių, kadangi jis gerbia privatumą ir pasižymi savybėmis, kuriomis kitas žmogus gali pasitikėti.

10.Tesėti savo pažadus. Jis iš tų žmonių, kurie pasakę žodį „pažadu“ jo ir laikosi. O šiuo žodžiu jis nesisvaido taip paprastai, jeigu nežino, ar tikrai galės jį įgyvendinti.

11.Rodyti geranoriškumą. Šiuolaikinis džentelmenas visuomet bus pasirengęs padėti, ir taps tarsi mažu saulės spinduliu kiekvieno gyvenime, bandant jį padaryti bent kažkuo gražesniu.

12.Pasiūlyti moteriai, senyvo amžiaus žmogui savo vietą autobuse. Džentelmenas visuomet stebės, jog aplink jį esantys žmonės, kurie privalo prisėsti, taip ir padarys.

13.Pasiūlyti savo paltą, kai lauke šalta. Džentelmenas niekada nesijaus gerai, jeigu matys jog šalia esančiam žmogui reikia pagalbos. Tad jei lauke vėsu, šalia esančiam asmeniui jis visuomet pasiūlys pasišildyti su jo drabužiu.

 

 

Pasidalinkite šiuo straipsniu:

Google+
Tumblr
LinkedIn
Reddit
XING
WhatsApp
Hacker News
VK
Telegram