freepik.com - 2017-05-29 07:13:18

Savybės, kurios įrodo, jog susitikinėjate su emociniu smurtautoju

Santykiuose svarbu ne tik supratimas ir meilė, tačiau ir pojūtis, kad esate su tinkamu žmogumi. Dažnai galvojame, jog smurtas - yra tik fizinė forma, kuri gali užgauti ir pažeisti žmogaus orumą. Tačiau svarbu pastebėti, kad emocinis smurtas yra ne ką prastesnė bendravimo forma, gebanti įskaudinti ir nuvilti. Taigi išskyrėme savybes, kurias turėdamas jūsų partneris nejučia naudoja prieš jus emocinį smurtą.

1. Jie visuomet kaltina jus dėl kiekvienos smulkemenos. Kartais, atrodo, jog juos erzina net tuomet, kai jūs kvėpuojate. Jei jie sudaužo puodelį - tai dėl to, jog jūs per garsiai nusičiaudėjote. Jei nepavyko darbe, tai tikriausiai todėl, kad.. šalia jūsų blogai miegojosi, ir jis nepailsėjo bei buvo suirzęs. Jei nepavyksta gražiai pasidažyti, tai tikriausiai todėl, kad jūs šalia skutotės ir neleidote susikaupti. Esmė tokia, kad viskas, kas jų gyvenime įvyksta ne taip, tai tik todėl, kad šalia esate jūs.

2.Jie meluoja tam, kad jūs jaustumetės blogai. Nesupraskite klaidingai, kalba nesisuka apie melą, kuris yra sakomas tuomet, kai slepiama tiesa. Jei jūsų antroji pusė išėjo į miestą su draugais, ir grįžę pasakoja, kiek dėmesio jei gavo, ir kokius nuotykius patyrė vien tam, kad sukeltų jums pavydą - tai blogai.  Jei esate liekna, ar galbūt laikotės dietos, o antra pusė visuomet pabrėžia, kad turite numesti dar ir dar daugiau svorio, žinokite, kad šis melas - skirtas ne jums.

3.Jie kaltina jus dėl savo karjeros. Jei nepavyksta įgyvendinti projekto - kalta jūs. Jei neišlaikė egzamino - tai kaltas jūs. Jei bakalauro tema netiko - kaltas jūs. Esmė tokia, kad viskas, kas vyksta darbo specifikoje, sukasi ne aplink patį darbuotoją, o apie jus. Kad ir kas įvyktų darbe, namuose jūsų laukia košmaras.

4.Jie valdo jus pagal savo poreikius. "Vakarienei bus makaronai. :) - Ir vėl?Nevalgysiu, noriu balandėlių". Tokie ir kiti panašūs poelgiai, dėl kurių prie jūsų prikimba kas dien, prives jus prie labai nepalankių minčių. Jūs vis nežinosite kaip įtikti, nupirkta namų dekoracija bus didžiausia nesamonė, o taip ilgai ruošti pietūs liks nepaliesti. Ir vien dėl to, kad jūsų antra pusė nepatenkinta. Kiekviena Kalėdinė dovana bloga, gimtadienio staigmenos neįdomios, savaitgalio planai netraukia, o pasirinktas filmas ar muzikos takelis - didžiausias nesusipratimas. Šis žmogus gerai jaučiasi tik tada, kai viskas vyksta pagal jo planą bei poreikius. Jūs neesate valdomas pulteliu - turėkite savo nuomonę ir palikite šį emocinį nesusipratimą.

5. Jie draudžia bendrauti su kitais. Visi šie emociniai išsišokimai yra toleruotini tiek, kiek leidžiate jūs. Bet kai kalba pasisuka apie jums artimus žmones, namuose kyla ugnies karas. Negalima su draugais, nevažiuok pas mama, jokių svečių, su kuo kalbėjai telefonu, kodėl susirašinėjai, kam reikia, kodėl reikia... Jūsų negali izoliuoti nuo išorinio pasaulio, ir spausti būti tik namuose ir su antrąja puse. Turite turėti savo gyvenimą, ir žmones, pas kuriuos bėgsite prisiglausti ar pasiguosti. Jei girdite žodžius "Aš draudžiu, aš neleidžiu", apsisukite, ir išeikite.

 

 

 

Pasidalinkite šiuo straipsniu:

Google+
Tumblr
LinkedIn
Reddit
XING
WhatsApp
Hacker News
VK
Telegram