Getty Images/iStockphoto - 2017-04-05 11:23:19

Kaip sužinoti, kad Tave stebi Facebook'e?

Facebook sekimas gali būti ne tik pramoga, bet ir manija. Atrodo, kas čia tokio, jog visą dieną sėdi prie socialinės medijos, ir žiūri, ką veikia kiti. Tačiau nejauku pasidaro tuomet, kai pagalvoji, jog kažkas lygiai taip pat gali stebėti ir Tave. Dalinamės nuotraukomis, video, ir nepagalvojame, kas gali į mus žiūrėti. O žiūrinčiųjų gali atsirasti labai daug. Ir ne visuomet tie, kurių peržiūrų mes laukiame.

Visgi, kaip sužinoti, jog kažkas tave stebi? Tikrai ne vien "like" mygtuko paspaudimu.

Facebook puslapis neseniai išleido naują galimybę, kurios koncepcija labai panaši į kitos socialinės medijos Snapchat principą, kuris leidžia pastebėti, kas žiūrėjo tavo įkeltą nuotrauką ar video.

Facebook bendrovė teigia, jog jie niekada neleis atskleisti tokios informacijos, kas visgi peržiūrėjo tavo profilį, ar sureagavo į tavo įrašą, kaip vyksta portale LinkedIn ar Snapchat.

Tačiau Facebook platforma "Stories", kuriose tai pat gali dalintis dienos džiaugsmais, leidžia stebėti ne tik tai, kas peržiūrėjo tavo įrašą, tačiau kokį konkretų momentą, mintį, ar net sekundę jie sustabdė ir peržiūrėjo. Šis principas yra lygiai toks pat, kaip minėtame Snapchat'e. Ar Instagrame. Ar net Messenger'yje. Ir netgi Whatsapp'e. Visos minėtos programos, išskyrus Snapchat yra Facebook programėles. Tad kam gi tokiam dideliam tinklui reikia turėti papildomas programėles, vietoje to, kad tai darytų vienas tinklapis? Reklama. Atkreipkite dėmesį, jog visuose šiuose tinkluose yra galybė informacijos apie reklamą. Ir kas kart jį atsidarius, jūs uždirbate Facebook kompanijai pinigus. Labai didelius pinigus.

Tad atsargiai atrinkite informaciją, kurią dedate tiesiogiai į Facebook. Nes gali būti, kad net jame jus gali stebėti. Nuo to - nepabėgsite.

 

Pasidalinkite šiuo straipsniu:

Google+
Tumblr
LinkedIn
Reddit
XING
WhatsApp
Hacker News
VK
Telegram